Dzień Kibica

Z inicjatywy przedszkolaków i pań z oddziału przedszkolnego w poniedziałek,                    14 czerwca 20201 r. w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance odbył się Dzień Kibica z okazji inauguracyjnego meczu polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2020. Tego dnia uczniowie przyszli na zajęcia ubrani jak najwięksi fani futbolu. Specjalna komisja konkursowa wyłoniła najlepiej przebrane klasy. Zwycięstwami okazali się przedszkolacy pod opieką pań Adriany Żmudzkiej – Borowiec, Barbary Lejko, Agnieszki Staniak i Emilii Baj oraz klasa III wraz ze swoją wychowawczynią, panią Krystyną Mączką.

            Po wykonaniu wspólnej fotografii dokumentującej to święto sportu rozpoczął się mecz reprezentacji klas mieszanych. W zaciekłym pojedynku zakończonym dogrywką wygrali uczniowie klas VI – VII z klasą piąto i ósmoklasistów. Bramki dla zwycięzców strzelili Bartosz Maciejewski (kl. VII) oraz Michał Dorosz (kl. VI). Natomiast gola dla mniej szczęśliwej drużyny zdobył Karol Kawalec (kl. VIII).

            Kolejny mecz rozegrał zespół klas I-II z reprezentacją kl. III. Młodsi zwyciężyli 2:0, a najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się Eryk Kiryluk (kl. II).

            Po klasowych zmaganiach odbyły się turniej strzałów do bramki dla przedszkolaków oraz konkurs strzałów do celu. W tym ostatnim wygrał wspomniany wcześniej Karol Kawalec.

            Arbitorem w obu meczach i prowadzącym konkurencje piłkarskie był pan Andrzej Łobko.

            Po dwugodzinnych emocjach sportowych uczniowie powrócili na lekcje, trzymając kciuki za zwycięstwo Biało-Czerwonych w rozgrywce ze Słowacją. Inicjatywa ogniska przedszkolnego wszystkim się spodobała, a impreza była naprawdę udana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.