Młodzież sprząta…

W dniu 28 lutego młodzież z klasy 7 i 3 naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w sprzątaniu nowopowstałej ścieżki spacerowej w Różance. Uczestnicy akcji zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci, pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia, wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem Wąwozu Różanieckiego przy ulicy Parkowej.

Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a dzięki  aktywnej postawie uczniów udało się zebrać kilkanaście worków śmieci. Młodzież zakończyła akcję ogniskiem z kiełbaskami oraz poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz  miejscowości. Bez wątpienia pozwoliła także obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Do refleksji zachęcamy również wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że młodzież przez kilka godzin miała ręce pełne roboty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.