Stop agresji i przemocy

Przemoc i agresja są negatywnymi aspektami ludzkiego zachowania, powodujące ból, smutek i cierpienie. Osoby dotknięte tą sytuacją doświadczają krzywdy, upokorzenia i często odrzucenia. Odniesione rany są trudne do zagojenia, ponieważ mają  charakter zarówno fizyczny, jak i psychiczny. W związku z powyższym konieczne jest podjęcie przez całe społeczeństwo wysiłków mających na celu zapobieganie takim zjawiskom. Konieczna jest więc edukacja powyższych tematów już od najmłodszych lat. 

Z tego powodu nauczyciele i uczniowie zrealizowali projekt „Stop agresji i przemocy”. W toku przeprowadzonych zajęć dzieci dowiedziały się czym jest przemoc i agresji oraz o tym, jak radzić sobie ze złością. Uczniowie projektu identyfikowali pozytywne zachowania zarówno w szkole, jak i poza nią oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat rozwiązywania sytuacji konfliktowych i radzenia sobie z emocjami. Uczniowie zaprezentowali swoją nowo nabytą wiedzę  w formie plakatów zatytułowanych „Stop agresji i przemocy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.