Konkurs Ortograficzny im. Zamoyskich

Źle mówić i pisać znaczy krzywdzić swoją mowę, tych którzy ją budowali”-Janusz Korczak. Już po raz szósty w dniu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny im. Zamoyskich, w którym uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionych gminnych szkół z Żukowa i Orchówka.

Uczniowie pisali test ze znajomości zasad ortograficznych oraz dyktando w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 3-5 oraz klasy 6-8. Oprócz nagród indywidualnych przedstawiciele szkół walczyli o puchar, który w tym roku powędrował do Orchówka. Mistrzami ortografii zarówno w teście jak i w dyktandzie okazali się uczniowie naszej szkoły Szymon Karbowiak uczeń klasy 4 oraz Julita Kraska uczennica klasy 7. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom dziękujemy za udział i zaangażowanie w to piękne przedsięwzięcie.