0 komentarzy do “Images tagged "dz19"

 1. Dzien dobry,
  Kiedy bedzie dziennik elektroniczny? Korzystamy z dziennika u starszych dzieci- wszystkie lekcje, informacje, wiadomosci w jednym miejscu, widoczne po zalogowaniu. Nie ma problemu z wyswietleniem informacji nawet przy slabym internecie. Dlaczego SP Różanka do tej pory nie wprowadzila takiego rozwiązania? Trudno jest ogarnąć lekcje i wiadomosci jesli kazdy nauczyciel korzysta z innego komunikatora, w dodatku mając do dyspozycji jedynie zależny od zasięgu internet z telefonu. Z tego co pamiętam, dziennik miał być wprowadzony od drugiego semestru zeszłego roku szkolnego. Czekamy!

  1. Szanowni Państwo!
   Jako dyrektor placówki cieszę się, że interesują się Państwo funkcjonowaniem naszej szkoły.
   W odpowiedzi na zadane pytania informuję, że dziennik elektroniczny jest nadal w planach organizacyjnych naszej szkoły. Nie jest to jednak, w moim odczuciu, narzędzie niezbędne do jej funkcjonowania. Nadmienię, że nie wszystkie szkoły w naszym powiecie posiadają dziennik elektroniczny, co nie wpływa w istotny sposób na gorsze funkcjonowanie ich w dobie edukacji zdalnej. Skuteczne wprowadzenie dziennika elektronicznego w SP w Różance będzie możliwe wówczas, gdy sytuacja epidemiologiczna pozwoli na organizację szkolenia całej kadry pedagogicznej i pracownika administracji. Niestety pandemia skutecznie nam to utrudnia. Bez przeszkolenia kadry, a także uczniów, nie podejmę się tak odpowiedzialnego zadania na własną rękę, drogą prób i błędów. Wyjaśniam też, że wcześniejsze wprowadzenie dziennika elektronicznego uniemożliwiała słaba jakość połączenia internetowego w szkole.
   Nie zgodzę się z Państwa stwierdzeniem, że każdy nauczyciel korzysta z innego komunikatora, gdyż jedynym komunikatorem stosowanym do pracy zdalnej z każdą klasą oddzielnie w formie zarówno głosowej, jak i wizualnej jest Discord – tam odbywają się lekcje, spotkania z wychowawcami oraz rady pedagogiczne w pokoju nauczycielskim. Pomijam oczywiście fakt kontaktu tzw. „grup” na Messengerze, bo ich utworzenie nastąpiło na prośbę uczniów bądź samych rodziców. Nadal w użyciu będą też skrzynki e-mailowe chociażby po to, by doskonalić umiejętności informatyczne naszych uczniów.
   Z moich wyjaśnień wynika więc, że nauka zdalna odbywa się przy pomocy Discorda i Gmaila.
   Czy aby na pewno jest to tak obciążające, że aż nie do ogarnięcia?
   Z pozdrowieniami i życzeniami szybkiego powrotu do nauki stacjonarnej
   Dyrektor Szkoły