KLASA V

MATEMATYKA

Temat: Własności równoległoboków i rombów.

Obejrzyj 3 krótkie filmiki i wykonaj ćwiczenia.

Ćwiczenia 8,9,10,11,12,13,14 strony 30,31

Kolejne zadania w czwartek.

TECHNIA

Temat: Kompozyty materiały przyszłości.

Do wykorzystania są wiadomości na stronie 42 i 43 w podręczniku. Wykonać należy ćw. 1 na str. 42 podr. Dla chętnych zadanie 1 i 2 na stronie 43 podr. Więcej informacji proszę wyszukać na stronie www.nowaera/naukazdalna lub w innych dostępnych źródłach. Rozwiązanie proszę przesłać na adres e-mail: robertweremczuk84@gmail.com.

INFORMATYKA

Temat: Interfejs programu GIMP.

Proszę o wykonanie indywidualne prezentacji multimedialnej na podstawie poznanych już wiadomości. Tytuł prezentacji: „Legioniści rzymscy – czyli słynni żołnierze starożytności”. Prezentacja powinna zwierać 5 slajdów, pierwszy i ostatni do slajdy tytułowy i końcowy, 3 slajdy powinny zawierać obóz legionistów, wymarsz legionów i mapę cesarstwa rzymskiego. Należy pobrać odpowiednią grafikę uwzględniając prawa autorskie oraz wstawić odpowiednie podpisy. Do wykorzystania jest dowolny pakiet Office, wiadomości z podręcznika na stronie www.nowaera/naukazdalna lub innych dostępnych źródłach. Pracę należy wysłać na adres e – mail: robertweremczuk84@gmail.com.

HISTORIA KL. 5

Drodzy uczniowie!

Proszę skorzystajcie ze strony  epodręczniki.pl – zakładka kształcenie ogólne – historia i załóżcie sobie konto.  Znajdziecie tam rozdziały, które będziemy dodatkowo realizować  zgodnie z tematami  w Waszym podręczniku.
Zacznijcie od zakładki   „Legendarne początki  Polski”, gdzie możecie zapoznać się z: legendami , legendami w formie komiksu, słuchowiskami,  zdjęciami , wykonać ćwiczenia online  a na zakończenie podsumować  swoją wiedzę.

Serdecznie zachęcam!

Temat: Szymon z Cyreny – przypadkowy przechodzień.

Proszę przeczytać temat z podręcznika str. 102-103

Wykonać ćwiczenia str. 92-93

Nauczyć się Stacji Drogi Krzyżowej

Temat: Wizerunek Mistrza – św. Weronika.

Proszę przeczytać temat z podręcznika str. 104-105

Wykonać ćwiczenia str. 94-95

(zajęcia z dnia 18.03.2020 r. środa)

Temat do zeszytu: „Zanim powstała Polska”

Praca domowa:

• Opisz wierzenia dawnych Słowian”
  • Przeczytaj dowolną legendę związaną z początkami Polski. Następnie streść ją w zeszycie.

Temat jak zwykle do opracowania w ćwiczeniu.

16. 03. 2020 Temat: Równoległoboki i romby

Proszę przeczytać temat z podręcznika str. 127-128 i wykonać ćwiczenia 1,2,3,4,5,6,7str. 28-29. Dla chętnych zadanie 1 str. 129. Wykonane zadania proszę sfotografować lub zeskanować i przesłać na adres ann.bielecka@wp.pl

Jeśli ktoś nie ma możliwości przesłania zadań niech poprosi o pomoc rodziców lub skontaktuje się telefonicznie z nauczycielem. Kolejne zadania już jutro.

Anna Bielecka

Proszę doskonalcie umiejętności mnożenia pamięciowego w zakresie 100. (TABLICZKA MNOŻENIA)

Pamiętajcie o Konkursie Tabliczki Mnożenia po powrocie

Anna Bielecka

1. Powtarzać wiadomości i umiejętności z rozdziału IV i V.

2. Doczytać zaległe lektury: Bolesław Prus „Katarynka”, Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”, Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”. Jeżeli ktoś nie posłuchał pani bibliotekarki i nie wypożyczył lektur, niech skorzysta z publikacji elektronicznych (biblioteki są nieczynne).

3. Zadanie na język polski i informatykę:

Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu. Pamiętaj, że Twoja praca powinna liczyć co najmniej 120 wyrazów.

Pamiętaj o akapitach! W ocenie Twojej pracy będzie brana pod uwagę poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.

Wykorzystaj wskazówki z podręcznika:

– sprawozdanie z filmu i spektaklu – s. 131-133;

– sprawozdanie z wydarzenia – s. 66.

Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu.

Formatowanie tekstu (będzie oceniane na informatyce)

Tytuł:

– wyśrodkowany,

– tekst pogrubiony i zastosowanie wielkich liter,

– wielkość czcionki: 18,

– czcionka: Times New Roman.

Zawartość pracy:

– czcionka: Times New Roman,

– rozmiar czcionki:12,

– tekst wyjustowany,

– wcięcie akapitu: 1 tabulator.

Uwaga: w razie kłopotów z realizacją zadania z języka polskiego i informatyki w formie określonej na lekcję informatyki, proszę pracę w dowolny sposób (np. zdjęcie lub skan rękopisu) przesłać na adres mailowy polonisty (wychowawca przekazał ten adres rodzicom).

biologia, geografia – dwa kolejne tematy przeczytać i uzupełnić ćwiczenia (w razie problemów ćwiczenia pominąć a przeczytane tematy będą omawiane na lekcjach)

technika, plastyka – do wykonania stroik wielkanocny lub palma (podpisane prace dostarczyć do szkoły po kwarantannie)

j. angielski – nauczyć się słówek z działu 5, uzupełnić w ćwiczeniach stronę 45,46