„5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE”

„5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE” –  to program edukacyjny mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat.

Do realizacji programu w naszej szkole przystąpiły kl. II z wychowawczynią Krystyną Budzyńską i kl. III z wychowawczynią Julantą Kunc. W związku z realizacją programu prowadzone zostały różne zajęcia. Pierwsze z nich miało na celu wprowadzić uczniów do tematu „5 porcji warzyw, owoców lub sok”. Uczniowie poznali między innymi: Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej zamieszczonej w materiałach, które otrzymała szkoła. Zapoznali się również z wartościami odżywczymi i mineralnymi prezentowanych na zajęciach owoców i warzyw, liczne materiały pozwoliły na wykonanie „Broszury informacyjnej i okładki do klasowych albumów „ 5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Na kolejnym zajęciu poszerzającym wiedzę o prawidłowym żywieniu uczniowie między innymi mieli okazję układać i prezentować historyjkę obrazkową „Jak powstaje sok?” Grać w grę „Memory” rozwiązywać krzyżówki i rebusy.

Kolejna lekcja umożliwiała utrwalenie informacji o roli warzyw, owoców i soków w prawidłowej diecie. Uczniowie klas II i III w ramach integracji uczestniczyli w zabawie dydaktycznej „Dyktando w ruchu” i w zabawie matematycznej „Zakodowane owoce” oraz wspólnie poznały grę dydaktyczną podsumowującą ich zdobytą wiedzę „KABOOM”.

Klasy przygotowały pracę konkursową – PLAKATY „ 5 porcji warzyw, owoców lub sok”

Plakaty zostały zamieszczone na górnym korytarzu pod gazetką promującą spożywanie owoców i warzyw. Gazetka miała na celu zachęcić wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do komponowania na co dzień zdrowych posiłków.

Uczniowie za wzięcie udziału w konkursie otrzymali dyplomy gratulacyjne i owoce.

Mamy nadzieję, że realizując ten program edukacyjny zaszczepimy u dzieci dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe i w przyszłości zaprocentuje to ich dobrym zdrowiem.