Poznaj Polskę 2023

W dniu 29.09.2023r. w ramach projektu „Poznaj Polskę” młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce  do Lublina. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wizyty w Ogrodzie Botanicznym, który ukazał nam się w pięknej jesiennej scenerii🍂🍁. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, odwiedziliśmy zabytkowy kościół oo.Dominikanów, następnie dotarliśmy do Muzeum Narodowego, a na koniec wdrapaliśmy się na wieżę zamkową z której podziwialiśmy panoramę Lublina. Dzieci wróciły zmęczone,ale bardzo zadowolone.

W dniach 11-12 października 2023 r. w ramach projektu „Poznaj Polskę” starsi uczniowie  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, które zachwyciło uczniów swoją historią. Następnie w drodze do Muzeum Bazyliszka, przywitaliśmy się z Syrenką Warszawską. Punktem zwiedzania pierwszego dnia był także Cmentarz Wojskowy na Powązkach oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Po nocy spędzonej w luksusowym hotelu zwiedziliśmy park w Łazienkach Królewskich. Przenieśliśmy się też w czasie do prehistorii w Muzeum Ewolucji znajdującym się w Pałacu Kultury i Nauki. Następnie udaliśmy się na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Punktem kulminacyjnym było Muzeum Neonów. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.