Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniach 10 i 11 listopada 2023 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance zjednoczyła się, by świętować ważne wydarzenie – Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości upamiętniające historyczny moment odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów przyniosły wzruszające chwile, a zarazem ukazały zintegrowanie i zaangażowanie uczestników.

10 listopada uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się na uroczystej akademii, po której wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Uczestnicy ubrani byli w biało-czerwone stroje, nawiązujące do barw narodowych, co stanowiło wyraz ich patriotyzmu i szacunku dla historycznego dziedzictwa naszego narodu.

Kolejnego dnia, 11 listopada, w jeszcze bardziej podniosłej atmosferze odbyła się akademia w kościele św. Augustyna w Różance. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele pocztów OSP ze Stawek i Różanki, a także poczet szkoły. Następnie odprawiona została uroczysta msza święta, podczas której z ust księdza proboszcza Adama Józefaciuka podły krzepiące, a jednocześnie pełne autentyzmu, słowa o obecności patriotyzmu w codziennym życiu.

Po zakończonej mszy uczestnicy uroczystości wyruszyli w pochodzie pod pomnik, gdzie oddano hołd poległym za wolną Polskę. Mimo deszczowej pogody, radni lokalni, dyrekcja Domu Pomocy Społecznej, nauczyciele, uczniowie i rodzice wzięli udział w marszu z pochodniami, kierując się ku białemu monumentowi. Pod nim, po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrali pani Agnieszka Bilicz-Lejko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Różance, oraz pan Dariusz Semeniuk, wójt gminy Włodawa, z wykształcenia historyk.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance były momentem pełnym wzruszeń, refleksji i poczucia wspólnoty. Pokazały ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej oraz lokalnej. To wyjątkowe wydarzenie zademonstrowało siłę patriotyzmu i pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych, z których narodziła się wolna Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.