Bezpieczna wakacje 2023

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym ruszyła akcja „Bezpieczny i Zdrowy Wypoczynek Letni”.

Jej celem jest propagowanie wśród wypoczywających zasad bezpiecznego
wypoczynku oraz promowanie wiedzy w zakresie dbania o własne zdrowie. Adresatami
powyższej inicjatywy są przede wszystkim dzieci i młodzież a także opiekunowie różnych
form wypoczynku (obozów, kolonii, półkolonii).
W związku z powyższym, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we
Włodawie będzie prowadziła kontrole stanu sanitarnego organizowanego wypoczynku
letniego oraz działania edukacyjne, połączone z propagowaniem treści prozdrowotnych,
dotyczących: stylu życia wolnego od nałogów, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki
środków psychoaktywnych oraz alkoholu, tytoniu, narkotyków; profilaktyki chorób
zakaźnych (m.in. meningokoków); profilaktyki zatruć pokarmowych, w tym zatruć grzybami; zagrożeń sezonu letniego ( odkleszczowe zapalenie opon mózgowych i mózgu, boreliozy, szkodliwość nadmiernej ekspozycji słonecznej i promieniowania ultrafioletowego /UV/; profilaktyki bąblowicy, wszawicy oraz świerzbu; zapobiegania zakażeniom wirusem HIV; prowadzenie zdrowego stylu życia-racjonalnego odżywiania, znaczenia aktywności fizycznej oraz dbania o odpowiednią ilość snu; bezpieczeństwa
podczas wakacji (bezpiecznego uprawiania sportów, właściwego zachowania podczas imprez masowych, bezpiecznego zachowania podczas korzystania z akwenów wodnych) oraz innych tematów prozdrowotnych wynikających z lokalnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.