Wieczernica Patriotyczna

11 listopada 2022 roku Wieczernicą Patriotyczną podsumowaliśmy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli i Rodziców „Nasza Szkoła” w Różance. Fundusze na realizację zadania stowarzyszenie pozyskało w ramach otwartego konkursu Wójta Gminy Włodawa na wsparcie zadań w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. W ramach projektu odbyły się między innymi warsztaty kotylionów patriotycznych, konkurs plastyczny z nagrodami „Polskie Symbole Narodowe”. Zakupiono godła Polski do klas lekcyjnych oraz flagi państwowe do szkoły. Finałem projektu była Wieczornica Patriotyczna zorganizowana dla całej społeczności szkolnej, mieszkańców Różanki oraz zaproszonych gości.  Program tego przedsięwzięcia zakładał koncert pieśni patriotycznej w wieczornej scenerii wykonanej przez uczniów naszej szkoły w kościele parafialnym pw św. Augustyna w Różance. Przemarsz pod lokalny pomnik z pochodniami oraz spotkanie w świetlicy wiejskiej, podczas którego odbył się konkurs wiedzy o Polsce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Różance. Dziękujemy Wszystkimi, którzy wspierali nas w realizacji tego patriotycznego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.