Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które sięga daleko do historii. Upamiętnia ono rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej powstałej w 1773 z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela, a jego bohaterami są wszystkie osoby związane z polską oświatą. Wierni tradycji – 13 października br. – obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w poczet uczniów uroczyście przyjęci zostali pierwszoklasiści. Dyrektor szkoły powitała wszystkich zgromadzonych i złożyła im serdeczne życzenia. Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracyjni otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Nie obyło się bez wzruszeń, uśmiechów i wyrazów wdzięczności. Następne święto….za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.