Narodowe Czytanie 2022

W sobotę, 10 września br. w Susznie dobyło się Narodowe Czytanie 2022. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Susznie i gminnych Szkół Podstawowych. Tym razem tematem – w Roku Romantyzmu i z okazji 200 rocznicy publikacji- były ” Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Akcja Narodowego Czytania ma na celu popularyzację czytelnictwa, podkreślenie potrzeby dbałości o język ojczysty, ukazywanie bogactwa literatury polskiej, a także dawanie wyrazu jedności narodowej i dumy z bycia Polakiem.

Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Agnieszka Bilicz-Lejko dyrektor, Krzysztof Oksytiuk nauczyciel, Bogumiła Baj rodzic, Krzysztof Baj, Błażej Okoński, Jakub Bzowski uczniowie odczytali balladę „Lilija”. Przepiękna i wzruszająca inicjatywa, którą z przyjemnością będziemy kontynuować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.