Rajd rowerowy

Rajdy rowerowe od dawna są tradycją w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance. Ten coroczny zwyczaj udało się podtrzymać także w ostatnich latach mimo pandemii, lockdownu i zwrotnikowych upałów.

W tym roku starsi uczniowie – posiadacze kart rowerowych – wybrali się na wycieczkę do Okuninki (3 czerwca 2022 r.). Doskonałym pretekstem do tej eskapady były niedawno minione Dzień Dziecka i Dzień Rodziny oraz przypadający akurat w ów piątek Światowy Dzień Roweru.

Mimo pewnych obaw pogoda okazała się idealna. Dopisali także uczestnicy i ich zdrowie, a rowery prawie do końca nie uległy żadnym awariom. Drobne usterki były szybko usuwane, m.in. dzięki zaangażowaniu oraz świetnemu wyposażeniu obsługi technicznej, w którą wcielił się znany miłośnik motoryzacji z kl. VI.

Na ostatnich kilometrach ekspedycji potrzebne było jednak bardziej zaawansowane wsparcie. Uszkodzony rower oraz jego pechowy właściciel musieli zostać odtransportowani samochodem. Pomoc tę zorganizował piątoklasista Gracjan, za co jemu i jego tacie – serdeczne podziękowania.

Z pewnością wszyscy uczestnicy rajdu zasłużyli sobie na pochwałę za swoje zdyscyplinowanie, troskę o bezpieczeństwo własne i innych. Sukces ekspedycji, liczony także w spalonych kaloriach, pochodzących z kebabów, falafeli, lodów i lodowych  shake’ów, pozwala uczniom i nauczycielom snuć śmiałe plany kolejnych wypraw jednośladowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.