Podsumowanie projektu i wigilie klasowe

17 grudnia 2021 r., a więc w ostatnim dniu nauki stacjonarnej, tuż przed zarządzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki okresem zdalnego nauczania, społeczność Szkoły Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance świętowała zakończenie projektu „Moja miejscowość z Różą w roli głównej”, realizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli i Rodziców „Nasza Szkoła” w Różance, a współfinansowanego przez Urząd Gminy Włodawa.

Z uwagi na ograniczenia wynikające z wymagań sanitarno-epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19 podsumowanie ograniczyło się do uroczystego apelu, podczas którego wręczone zostały nagrody dla uczestników i laureatów konkursów organizowanych w ramach projektu:

• konkurs plastyczny „Róża – technika dowolna” – nagrodzeni: w I kategorii – przedszkolaki Piotr Dziwulski i Wiktoria Zalewska; w II kategorii: Aleksandra Dziwulska, kl. IV (I miejsce), Hanna Baj, kl. IV (II miejsce), Zofia Horbaczewska, kl. I (III miejsce), Hanna Lejko, kl. I (wyróżnienie);
  • rodzinny konkurs fotograficzny „Różanka w jesiennej odsłonie” – nagrodzeni: Paweł Mazuruk, kl. III (I miejsce), Maja Byszuk, kl. III i Maria Dziwulska, kl. II (wyróżnienia);
  • konkurs literacki „Różanka moimi oczami” – nagrodzeni: Klaudia Jakimowicz i Bartosz Sadura z kl. VIII.

Pani dyrektor, Agnieszka Bilicz-Lejko, wyraziła uznanie wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie i, gratulując wyróżnionym, wyraziła nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej uczniów weźmie udział w podobnym przedsięwzięciu.

Po podsumowaniu konkursów w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich prelekcja odczytana przez Amelię Małasiewicz z kl. IV. Następnie po życzeniach złożonych przez panią dyrektor uczniom i nauczycielom oraz ich rodzinom wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal na kameralne wigilie klasowe połączone z kolędowaniem. Ze względu na wspomniane wcześniej ograniczenia sanitarne w tym roku nie było wspólnego śpiewania, lecz każda z klas wykonała wybraną kolędę, która została zarejestrowana na filmie.

Wigilie klasowe odbyły się przede wszystkim dzięki pomocy rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu tradycyjnych potraw wigilijnych. Dzięki temu ostatni dzień nauki stacjonarnej zakończył się w świątecznym nastroju.