Wycieczka do Bałtowa

 

Dnia 24 września uczniowie klas 0 – IV wraz z nauczycielami wyruszyli na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Juraparku, to była prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów. Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się około 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu można chronologicznie poznać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Następnie odwiedziliśmy Prehistoryczne Oceanarium, które zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Za pomocą trójwymiarowych okularów przenieśliśmy się miliony lat wstecz do świata prehistorycznych gadów. Kolejnym punktem naszej wyprawy były odwiedziny w Sabatówce- wiosce czarownic, przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat, wiedźm, czarownic i białej magii. Pokonaliśmy tunel odwagi i zagościliśmy w chatce u Tekli. Następnie z dużym entuzjazmem udaliśmy się amerykańskim schoolbusem na zwiedzania Bałtowskiego Zwierzyńca. Jest to malowniczy park safari, w którym spotkaliśmy wielbłądy, lamy, strusie, żubry i wiele innych gatunków zwierząt. Naszą kolejną atrakcją był Park Miniatur, w którym znajduje się 49 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne naszego kraju. Nie sposób zobaczyć je wszystkie w czasie jednej wycieczki. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca. Spotkaliśmy tam różnobarwne ptaki,takie jak bażanty, indyki, gęsi, łabędzie, papugi czy sowy. Dopełnieniem tego obrazu są liczne ssaki, wśród których uwagę dzieci przykuwają kuce, osły, zabawne małpki makaki i przesympatyczne surykatki.
Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.