Narodowe Czytanie 2020: Oto malinowy dzbanek, a oto nóż…

Tegoroczna, IX edycja, „Narodowego Czytania” z powodu panującej pandemii przyjęła wyjątkową formę – online.

Szkoła Podstawowa im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance jak co roku włączyła się w akcję koordynowaną w naszej gminie przez Bibliotekę Publiczną Gminy Włodawa. Uczniowie z Różanki otrzymali zadanie przeczytania finałowej sceny tragedii Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

W poszczególne role wcielili się:

• Anna Matczuk – BALLADYNA
  • Igor Krzymowski – KANCLERZ
  • Oliwia Gozdecka – LEKARZ
  • Karol Kawalec – FILON
  • Julia Taratycka – WDOWA
  • Bartosz Sadura – WOŹNY/ŻOŁNIERZ

Czytanie fragmentu ostatniego aktu dramatu sfilmował p. Robert Weremczuk 10 września 2020 r.

Efekty można zobaczyć na stronie  Biblioteki Publicznej: http://bpgwlodawa.pl/narodowe-czytanie-balladyna/ .

Odpowiedzialny za realizację zadania nauczyciel języka polskiego, p. Krzysztof Oksytiuk, wyraża podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu przedsięwzięcia: p. dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i – przede wszystkim – czytającym uczniom.