DRODZY RODZICE!

              Szkoła jest zamknięta, ale nie są to dodatkowe ferie. Jest to czas na domową edukację- zdalne nauczanie. Możecie namówić swoje dzieci do tego, aby poćwiczyły to, co mogą zrobić samodzielnie, np. na platformie online. Możecie również ustalić coś w formie domowego planu lekcji. Porozmawiajcie z dziećmi i wspólnie zaplanujcie czas. W tym trudnym, kryzysowym momencie włączcie dzieci we wszystkie czynności dotyczące zarządzania domem. To na pewno je czegoś nauczy.

   Odrabianie lekcji nie będzie codzienną udręką, jeśli zostaną stworzone odpowiednie warunki do nauki. Dzieci nie powinny odrabiać lekcji w pokoju stołowym czy w kuchni, gdyż na tej przestrzeni wiele rzeczy zakłóca spokój, a wtedy naprawdę trudno się skoncentrować na pracy. Kiedy po pomieszczeniu, w którym dziecko ma odrabiać lekcje, kręcą się inne osoby, włączone jest radio czy telewizor nie sposób oczekiwać, że zadanie zostanie wykonane właściwie. Sporo dzieci odrabia lekcje, siedząc przed włączonym telewizorem.

Postarajcie się, dziecko odrabiało lekcje we własnym pokoju albo w takim pomieszczeniu, gdzie nikt nie zakłóci mu spokoju.

Podczas nauki w domu dziecko powinno dzielić odrabianie lekcji na wyraźne jednostki, tak by jak najwięcej zapamiętać. Niezbędne będą tu dobrze rozplanowane przerwy.

RODZICU!

  • Zachęcaj dziecko, by ucząc się nowego materiału, starało się znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie.
  • Zachęcaj dziecko, by powtarzając materiał z lekcji, wykorzystywało różne techniki nauki: słuchanie, czytanie, przeglądanie notatek i pisanie.
  • Zadbaj, by Twoje dziecko uczyło się systematycznie.
  • Dostrzegaj starania dziecka, a przede wszystkim doceniaj nawet niewielkie postępy.
  • Ustal zasady korzystania z Internetu oraz sposoby postępowania w razie nietypowych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.