Wycieczka do Sandomierza

2 grudnia 2019r. uczniowie z naszej szkoły oraz ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Żukowie uczestniczyli we wspólnej wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby.
W programie wyjazdu były główne zabytki Sandomierza i legendy z nim związane. Główną atrakcją okazała się Zbrojownia Rycerska. Można tu było wszystkiego dotknąć, zakładać różne stroje i zbroje rycerskie. To była świetna lekcja historii.
Po obiedzie pojechaliśmy do Muzeum Bombki Choinkowej. Można tu było podziwiać setki niepowtarzalnych eksponatów z różnych stron świata. Oglądaliśmy też dekoracje świąteczne charakterystyczne dla stylu amerykańskiego, wiktoriańskiego czy norweskiego. Niezapomniane wrażenia zapewniło nam samodzielne dekorowanie bombek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.