Archiwum dnia: 7 października 2019

Wycieczka do Łodzi

26-28 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Przez ostatnie dwa lata w naszej szkole był realizowany projekt „Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół gminy Włodawa”. W ramach projektu odbywały się różnorodne zajęcia pozalekcyjne i warsztaty. Podsumowaniem tych działań była trzydniowa wycieczka do Łodzi, w całości sfinansowana z budżetu projektu.

Na początku miasto powitało nas pochmurnym niebem i mżawką, jednak humor poprawił nam obiad w Hotelu Boss, gdzie mieliśmy zakwaterowanie.

Czytaj dalej Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Chełma

28 września 2019 r. klasa 2 wraz z rodzicami, wychowawczynią i nielicznym, młodszym rodzeństwem wybrała się na wycieczkę do Chełma. Podróż rozpoczynaliśmy pełni obaw, bo od kilku dni padał deszcz, ale modły nasze zostały wysłuchane i w trakcie wycieczki Była piękna pogoda.

Poznaliśmy specyfikę pracy kolejarzy; kabinę maszynisty, szynobus, samodzielnie kupiliśmy bilety PKP u Pana Konduktora; Zwiedzaliśmy dworzec i perony, widzieliśmy dłuuuugie pociągi.

Później uczestniczyliśmy w Pikniku Militarnym, po którym sprzęt wojskowy znamy jak własną kieszeń.

Zanim wyruszyliśmy pociągiem w drogę powrotną na murku przed barem zjedliśmy najsmaczniejsze frytki.

Dzięki wspaniale zorganizowanym rodzicom naszej klasy udało nam się błyskawicznie zorganizować wyjazd, bo był to przedostatni kurs pociągu w tym roku na trasie Włodawa- Chełm. DZIĘKUJEMY!