Pokazy z fizyki

20 września uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. W programie 60-tych pokazów były: ruch obrotowy, ciepło, prąd elektryczny i rezonanse. Uczestnicy wycieczki mieli okazję nie tylko zobaczyć efektowne doświadczenia, ale też brać w nich czynny udział. Wahadło Foucaulta, siła Coriolisa, prawo Ohma, silnik Stirlinga, rura Rubensa, konwekcja, kula plazmowa i siła dośrodkowa – to tylko niektóre fantastyczne eksperymenty, które oglądaliśmy. Opiekunami wycieczki były panie: Agnieszka Zarczuk i Anna Bielecka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.