Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance odbył się  Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Zamoyskich. Inspiracją do tego przedsięwzięcia był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadający 21 lutego, którego celem jest dbałość o zawiły, ale jakże piękny język ojczysty oraz ochrona tożsamości kulturowej. Uczniowie gminnych szkół w dwóch kategoriach wiekowych zmagali się z trudną polską ortografią.
W kategorii klas IV – VI nagrodę zdobyła Anna Matczuk uczennica  Szkoły Podstawowej w Różance, zaś wyróżnienie otrzymał Łukasz Dziatko ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. w kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum nagrodę zdobyła Martyna Dominiczak uczennica  Publicznego Gimnazjum nr 2 , wyróżnienie przypadło Karolinie Kościuk ze szkoły Podstawowej w Żukowie. Pamiątkowy puchar pojechał do Szkoły Podstawowej wŻukowie, która w ogólnym podsumowaniu uzyskała najwyższy wynik.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.