„Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga”

20181029_12253229 października uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w konferencji   pod hasłem  „Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga” zorganizowanej przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Włodawie oraz Szkołę Podstawową w Wyrykach. Celem głównym konferencji było pogłębienie wiadomości na temat bezpiecznej pracy w rolnictwie, zagrożeń jakie wynikają z udziału dzieci w tych pracach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na wsi o każdej porze roku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokazy strażackie- wydobycie pasażera z uszkodzonego pojazdu, prezentację zasad zachowania podczas ataku psa. Odbyły się pokazy samoobrony, pokazy sprzętu straży granicznej sprzętu policyjnego i konkursy dla dzieci i rolników.

Konkurs dla szkół składał się z trzech konkurencji.  Pierwszym zadaniem było przedstawienie hasła konferencji formie skeczu- „Teatrzyk kukiełkowy”. Kolejną konkurencją był „Test wiedzy” dotyczący bezpieczeństwa. Trzecią konkurencją była „ Praca plastyczna”. Makieta prezentująca pracę w rolnictwie. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. Do konkursu przygotowywali: Anna Bielecka, Beata Wiczuk i Andrzej Łobko. Gratulujemy sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.