„ Aktywna tablica”

IMG_20180920_090544   W ramach rządowego programu na lata 2017-2019 „Aktywna tablica” do szkoły  zastały zakupione pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W interaktywny monitor dotykowy została wyposażona pracownia przyrodnicza, z której korzystają uczniowie klas IV- VIII. Drugi monitor interaktywny został zainstalowany w sali do edukacji wczesnoszkolnej, tak aby z nowości technologicznych mogli korzystać młodsi uczniowie. Dotychczas szkoła dysponowała jednym interaktywnym monitorem dotykowym, który znajduje się w pracowni matematyczno- informatycznej.

Szkoła, w ramach programu, otrzymała na zakup pomocy dydaktycznych kwotę 14 tys. zł, przy czym wkład własny organu prowadzącego szkołę wynosi 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania dla szkoły wynosi więc 17,5 tys. zł.

Pozyskane multimedia uatrakcyjniają proces uczenia się. Dzięki TIK uczniowie przenoszą się w świat interaktywnej przygody z nauką, co czyni proces uczenia się bardziej skutecznym.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.