Narodowe Czytanie 2018

DSC03616W sobotę 15 września 2018 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Włodawa odbyła się VII edycja Narodowego Czytania zainaugurowana przez Parę Prezydencką. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane były fragmenty „ Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.Wszyscy miłośnicy czytania mogli wysłuchać fragmentów powieści w interpretacji Wójta Gminy Włodawa Tadeusza Sawickiego, sekretarza Gminy Włodawa Andrzeja Kratiuka, radnego Gminy Włodawa Włodzimierza Czeżyka, kierownika referatu kultury i oświaty  Marty Wawryszuk oraz inspektora ds. oświaty Anny Czajki.Szkołę Podstawową w Różance reprezentowali: dyrektor  Agnieszka Bilicz-Lejko, nauczyciel  Krzysztof Oksytiuk, rodzice: Jolanta Matczuk i  Monika Klimowska oraz uczniowie: Anna Matczuk z klasy VI i Bartosz Sadura z klasy V.Organizatorem przedsięwzięcia była dyrektor biblioteki Regina Ignatiuk, zaś współorganizatorami: SP w Różance, PG nr 2 we Włodawie, SP w Orchówku oraz SP w Żukowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.