ETAP GMINNY OTWP w RÓŻANCE

23. 02. 2018 r.

OTWPW piątek 23 lutego 2018 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem tego turnieju jest rozpowszechnienie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego i postępowania na wypadek powstania pożaru, obowiązujących przepisach przeciwpożarowych oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie rywalizowali w grupach wiekowych: klasy IV – VI szkół podstawowych oraz  klasa VII szkoły podstawowej i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Baj – Horbaczewska, Jeremi Baj – Horbaczewski, Oliwier Kondras, Igor Krzymowski oraz Dawid Jakimowicz. W Turnieju uczestniczyli również reprezentanci szkół podstawowych z Orchówka, Żukowa oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Po dokonaniu oceny prac pisemnych i odpowiedzi ustnych wyłoniono po trzech kandydatów z każdej grupy wiekowej, którzy zajęli czołowe lokaty. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął uczeń naszej szkoły Jeremi Baj – Horbaczewski natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie szkół podstawowych z Żukowa i Orchówka. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.