Archiwum dnia: 6 czerwca 2017

DZIEŃ RODZINY i DZIEŃ PATRONA

rodzina2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance odbyły się obchody Dnia Rodziny połączone z Dniem Patrona. Uroczystości rozpoczęto  Mszą św., którą celebrował ks. Proboszcz Jarosław Czech. O godz. 1000 dyrektor szkoły powitała wszystkich zaproszonych gości, przybyłych na te uroczystość rodziców oraz dzieci. Goście mieli okazję zobaczyć występy małych artystów z Zamiejscowego Oddziału Przedszkolnego w Korolówce, Oddziału Przedszkolnego w Różance oraz „Rzepkę” J. Tuwima w oryginalnej wersji przygotowanej przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Były dmuchańce, malowanie twarzy i gipsowych figurek z udziałem skazanych z Zakładu Karnego we Włodawie pod opieką wychowawczyni Agnieszki Krzywani, zabawa z animatorkami, pokazy udzielania pierwszej pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, upominki i balony. Zwieńczeniem był grill oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Róża – królowa parków i ogrodów”, udostępniono różany kącik relaksacyjny z ławeczką oraz zaprezentowano różane stoisko, przy którym można było skosztować wszelkich produktów różanych.

OBEJRZYJ FILM

Wszystko to zorganizowano w ramach projektu „Edukacja ekologiczna dzieci w Szkole Podstawowej w Różance i młodzieży w Publicznym Gimnazjum Nr 2 we  Włodawie” realizowanego przy współpracy Gminy Włodawa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Lublinie. Czytaj dalej DZIEŃ RODZINY i DZIEŃ PATRONA